Запам’ятай!

Так буде українською! Не добре, коли людина плутає українську й російську мови, перемішує слова. У результаті створюється словесний покруч, чи, як кажуть, “суржик”, який не є і не може бути ознакою будь-якої культури.

[jwplayer config=”Cikave” playlistid=”645″]

Як розповів автор і ведучий проекту Анатолій Васянович, при створенні проекту він перш за все прагнув сформувати в глядачів повагу до того, як вони висловлюються: “Чому потрібно правильно висловлюватися українською? Всі добре розуміють, що грамотне мовлення – це повага до людей, з якими спілкуєшся. Але останнім часом усі ми є свідками того, як словесний бруд заполоняє спілкування наших громадян. Поряд з тим ми чуємо, що більшість українців займають позицію, що їм байдуже як вони говорять, бо головне, що їх розуміють. Не однаково! Тому що погано, коли людина плутає українську й російську мови, вживає недоречні слова, послуговується неправильним словосполученнями в тій чи іншій ситуації. Створений в народі “суржик” не може бути ознакою культури мовлення. Я розумію, що всі відразу не можуть заговорити правильною українською мовою, але ж мало хто намагається. Тому виникла потреба в таких роликах, завдяки яким у глядачів почне формуватися хоча б увага до рідної мови. Ті, хто побачить ці мініатюри, звернуть увагу, бо будуть порівнювати з собою – правильно чи ні говорять. Кожна мініатюра дуже проста, не переобтяжена граматичними правилами. Перш за все я розраховую на запам’ятовування норм вимови без особливого напруження”.

Українська мова має безліч особливостей, і те, яке слово не просто доречніше, а правильно вибрати, формує мовну культуру спілкування. Адже неправильно вживане слово може не тільки виставити мовця невігласом, а й повністю змінити значення сказаного.

Проект “Запам’ятай!” в мережі:
Домашня сторінка