Світлана Долеско | Цікаве Світлана Долеско – відома громадська діячка, майстриня, засновник та генеральний Директор Центру Української Культури та Мистецтва, що став міцним осередком української культури.

Успішно поєднавши кар’єру, родину та щиру любов до України, Світлана Долеско втілила в життя низку соціально-мистецьких проектів, що стали надзвичайно актуальними в новому, прогресивному українському суспільстві. Серед них Школа Жіночих Рукоділь та галерея традиційного українського мистецтва світового рівня, про яку довгі роки мріяли всі, кому небайдужа доля нашого національного культурно-мистецького скарбу.

Започаткувала і успішно реалізовує соціально-мистецьку програму «Діалог поколінь». Спрямовану на діалог Вчителя із особистостями, які творять історію України. Результатом даного проекту є отримання вчителями фактів «з перших вуст» та передача їх учням поза усталеними фактами з підручників. Пріоритетним напрямком «Діалогу поколінь» є «Історичний діалог поколінь», в рамках якого потягом 2012-2013 рр. відбулись зустрічі вчителів з відомими літераторами Дмитром Павличком, Євгеном Сверстюком, Левком Лук’яненком, Святійшим Патріархом Київським і всієї Руси-України Філаретом;

Як генеральний директор Центру Української Культури та Мистецтва, із 2005 по 2013 рр. організувала та провела більш ніж 150 виставок творів українських та закордонних митців. Серед них основними багаторічні виставкові проекти («Свято Новорічної Іграшки», «Бісер: Вчора. Сьогодні. Завтра», «Сонячний Великдень», «Свято Врожаю», «Всеукраїнський Фестиваль клаптикового шиття»), на прикладі яких успішно реалізовуються принципи української етнопедагогіки, шляхом проведення заходів для родин.

Щорічно організовує та бере участь в етнографічно-краєзнавчих експедиціях Україною з метою збереження та популяризації української культурної спадщини, пошуку талановитих митців. Протягом 2011-2013 рр. були здійснені експедиції у такі області: Івано-Франківська, Житомирська, Київська, Львівська, Полтавська, Хмельницька, Черкаська, Чернігівська.

Активно співпрацює з професорсько-викладацьким складом та студентством Національної Академії керівних кадрів культури та мистецтва, Київського національного університету імені Тараса Шевченка, Київського державного інституту декоративно-прикладного мистецтва і дизайну ім. М. Бойчука, університетом культури.

Під її керівництвом щорічно проходить виробнича практика студентів даних вищих учбових закладів, під час якої студенти мають змогу втілювати в життя власні проекти, що в майбутньому сприятиме їх успішному працевлаштуванню.

Бере участь в методичних секціях та наукових конференціях, під час яких презентувала практичні надбання власної концепції громадської діяльності, з метою передачі його освітньо-мистецькій спільноті.

Вагомий внесок у підтримку розвитку української культури в Україні та за її межами Світлана Долеско здійснює, ефективно співпрацюючи з українськими музеями, галереями, навчальними закладами, громадськими організаціями та культурними місіями інших держав в Україні.

Світлана Долеско в мережі:
Домашня сторінка YouTube Facebook